Národní finále 2019 Čestice

T J  S O K O L  Č E S T I C E,z.s.

Závěrečná zpráva o konání  Národního finále 2019

Dne 31. srpna 2019 se uskutečnil již 53 ročník Národního finále vesnických družstev v Česticích. Za nádherného letního počasí  se turnaje zúčastnilo 11 družstev – 6 družstev mužů a 5 družstev žen. Bohužel se projevilo na větší účasti i změna termínu turnaje, především u moravských družstev, což byla veliká škoda.

Družstva mužů odehrála celkem 15 utkání, každý s každým na 2 hrané, což činilo obdivuhodných 60 setů. Konečné pořadí tím učilo i konečné pořadí a to:

1. místo      SK  Rybník                10 bodů 10:0 z Pardubického kraje
  2.                                               obhájilo prvenství z roku 2018 bez porážky
  3. místo      ČZU Praha                 6 bodů  6:4
  4. místo      Lokomotiva Liberec  6 bodů  6:4 Liberecký kraj
  5. místo      TJ Svitavy                   4 body  4:6 Pardubický kraj
  6. místo      TJ Kladruby               3 body  3:7 Plzeňský kraj
  7. místo      TJ Hodslavice             1 bod    1:9 Olomoucký kraj

V kategorii žen se odehrálo 10 utkání  a celkem 48 setů. Ženy hráli na 2 vítězné sety, což si vyžadovalo i pěknou fyzičku.

1. místo     VK Křenovice      9 bodů  7:3 z Jihomoravského kraje
  2.                                                                   obhájily prvenství z roku 2018
  3. místo      TJ Kladruby       8 bodů  6:4 Plzeňský kraj
  4. místo      TJ Svitavy           7 bodů  6:4 Pardubický kraj
  5. místo      TJ Třebechovice 5 bodů  4:5 Královéhradecký kraj
  6. místo      TJ Albrechtice     1 bod   1:8 Královéhradecký kraj

Vyvrcholením ženských zápasů rozhodl až poslední zápas mezi Křenovicemi a Svitavami o celkovém prvenství žen z Křenovic i přes porážku vítězství obhájily.

Všechna družstva byly odměněni poháry, diplomy a první 3 dostaly medaile. Na závěr vyhodnocování byli vyhodnoceni nejlepší

smečaři:        Helena Vitásková z Křenovic a Jiří Štancl z Rybníka

nahrávači:     Klára Dvořáková ze Svitav a Lukáš Sejkera také ze Svitav nejvšestrannější hráči: Radka Kuvíková z Kladrub a Jan Horák z ČZU .

Vždy jako každým rokem vyhodnocujeme   MISS  Národního finále, kterou se stala Eliška Slezáková z Třebechovic.

Mezi vzácnými hosty byli senátor PS JUDr. Mirek Antl, p.Mirek Vyhlídal za komisi společenského významu ČVS a p. Mirek Dolek za okresní volejbalový svaz.

Po vyhodnocení bylo možno posedět do ranních hodin i s družstvy, které zůstávali do nedělního dne.

Na závěr ředitel turnaje a předseda TJ Čestice p. Sršeň Miloslav poděkoval všem za předvedené výkony, hostům za účast, ČVS za příspěvek na naše Národní finále. Zároveň přislíbil i změnu termínu o týden zpátky, aby se této sportovně kulturní akce mohli zúčastnit všechna družstva co letos nemohli.

Turnaj se všem líbil a splnil všechna očekávání, což dokazovali i osobní rozhovory všech účastníků ať již mezi s sebou nebo s organizátory.

Poděkoval ČVS o poskytné dotaci na uspořádání tohoto turnaje, sponzorům turnaje a obecnímu úřadu za jejich podpory, bez které by nebylo možné turnaj uspořádat a to i přesto, že se nevybírá žádné startovné.

Také poděkoval všem čestickým organizátorům za vzorné připravování kurtů, ve stáncích s jídlem a pitím a všem popřál účastníkům NF šťastnou cestu domů.

V roce 2020 to bude již 54 ročník.

Fotogalerie:  Národní finále 2019

Vypracoval:  Sršeň Mil.